Přejít na obsah
Veřejné a soukromé jako téma multidisciplinárního výzkumu

hobohemia: město bezdomovců

Výstava „Hobohemia: Město bezdomovců“ vznikla jako jeden z výstupů projektu „Čas a prostor bezdomovců v postsocialistickém městě: komparace Prahy a Plzně“ (Hobohemia). Několik desítek lidí bez domova fotografovalo jeden svůj den – místa, kde se pohybují a tráví svůj čas. Vznikl unikátní soubor více jak tisíce fotografií ukazující pohyb po městě, vztah k místům i dalším lidem.

V rámci této výstavy představujeme osm fotografujících, kteří nám poodhalují svou hobohemii. Všechny jejich fotografie „město bezdomovců“ nejen dokumentují, ale nabízí také emoce s ním spjaté. Někdy pozitivní, někdy negativní. Na fotografiích jsou tak znázorněná místa, se kterými je asociované utrpení a fyzické násilí, ale i místa odkazující k přátelství nebo radosti z příjemných chvil. Zkušenosti fotografujících se různí a přece mají hodně společného.

Vernisáž se uskuteční v pondělí 10. dubna od 15 hodin v donedávna opuštěné budově v Hybernské ulici 4. Výstavu realizovanou v rámci festivalu Týden diverzity si budete moci prohlédnout až do čtvrtka 13. dubna denně od 10 do 18 hodin. Více o výstavě naleznete na webových stránkách projektu (http://hobohemia.eu/vystava).